Bu serüven, uzun yıllar süren iş hayatının ardından yaratıcı bir meslekle var olmak istediğimi anladığımda başladı. 2008-2010 yılları arasında aldığım ayakkabı tasarımı eğitiminin ardından, bir bebek hediyesi arayışım esnasında bebek patiklerinde pek farklı model olmadığını fark ettiğimde tasarlamanın keyifli olacağını düşündüm ve bu fikir beni çok heyecanlandırdı. Hemen ardından tasarımlarımı yapmaya başladım, uzun bir marka arayışı sürecinin ardından ayakkabı terimleri sözlüğünü incelerken Yaappaa’yı buldum ve evet bu olmalı dedim. Yaappaa hem söylem olarak bebek dili için kolay söylenebilir, eğlenceli hem de anlam olarak yaratmaya çalıştığım marka için çok uygundu. Çünkü bu marka da doğallık ön planda olacaktı. “Yaappaa eski Türkçe’de çiftçi ayakkabısı anlamına gelmektedir.”

Son yıllarda ortopedi uzmanların özellikle üzerinde durdukları konu olan çocukların yürüme becerilerini tam manasıyla kazanana kadar yumuşak tabanlı, ayağı gereksiz rahatsızlıklar ve terlemelerden koruyacak malzemelerden üretilmiş olmasının önemi daima önceliğimizdir. Bu yüzden tüm modellerde kaliteli gerçek deri ve pamuklu kumaşlar kullanıyoruz, modellerimiz tek tek elde üretiliyor. Ve pek tabi olmazsa olmazımız tasarım, bebekleri ve ebeveynleri heyecanlandıracak renkler, şekiller barındıran patikler tasarlamaktan ve bunları hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Tasarımların ve üretimlerin tutkuyla gerçekleştiği Yaappaa’nın en büyük hedefi; doğallığı, sağlığı ve rahatlığı ön planda tutarak ortaya çıkardığı bu patikleri daha fazla kitlelere ulaştırıp daha fazla bebeğin giymesini sağlamak ve bu sayede farklı modellere imza atmak.

Sevgiyle.